Burun Estetiği Fiyatları

Burun Estetiği Fiyatları

Burun yüzün tam ortasında bulunduğu için yüz görüntüsü büyük ölçüde etkilemektedir. Burunda bulunan şekil bozuklukları burun estetiği operasyonları ile düzeltilerek yüz daha iyi bir görünüme kavuşturulur. Bu anlamda öncelikle uzman doktorlar ile iletişime geçilmesi gerekiyor. Bursa burun estetiği konusunda uzman doktorlardan fikir alabilirsiniz. 

Rinoplasti Nedir?

Rinoplasti ise burun ameliyatlarının genel adıdır. Burnu şekillendirmek için uygulanan tüm yöntemler burun estetiği yani rinoplasti olarak nitelendirilir. Operasyonlarda burun büyültülebilir ya da küçültülebilir. Burun ve üst dudak arasında bulunan açısı değiştirilir ya da burun ucunun konumu değiştirilir. Bunun yanı sıra burun sırtındaki eğriliklerde büyük ölçüde düzeltilir ve ideal, doğal bir burun görüntüsü elde edilir.

  • Burun köprüsünün çok yüksek ya da çıkıntılı olması durumunda burun törpülenerek yeni bir görünüm elde edilebilir.
  • Burnun yüz bütününe uyum sağlaması adına çeşitli yumuşak doku ya da kıkırdak eklemesi yapılabilir.
  • Burnun üst dudak işe ya da alın ile bağlantısı için farklı şekillendirme yöntemleri uygulanabilir.
  • Bunun yanı sıra kişiler nefes alamama gibi çeşitli solunum sorunları nedeni ile de burun estetiği olabilirler.

Burun Operasyonları Nasıl Yapılır?

Öncelikle yapılacak olan operasyonlarda kişilerin fikirleri alınır. En verimli sonuçlara ulaşmak adına ise dijital gösterimlere başvurulur. Ameliyat sonrasında kişilerin nasıl bir buruna sahip olacağı dijital fotoğraflar ile gösterilir. Ameliyatlarda ise genel olarak iki teknik uygulanmaktadır.

Kapalı Teknik: Burunda yapılan kesme ve düzeltme işlemlerinin kapalı teknik ile burun içinde uygulanmasının genel adıdır. Bu durumda ameliyat sonrasında herhangi bir hasar ya da yara izi kalmaz.

Açık Teknik: Burnu tam ortalayacak bir şekilde burun ucuna bir kesi uygulanır. Kesiğin izi de uzun bir süre kalmaz. Belirli bir süre sonunda iz silinir ve kaybolur. Burada önemli olan hangi tekniklerin uygulanacağından çok açık ya da kapalı tekniklerin doğru bir şekilde uygulanabilmesidir.

Kimler Burun Estetiği Yaptırabilir: Horlama, burnun iç yapısından dolayı yetersiz nefes alınması ya da uyku apnesi yaşayan kişiler, burun görüntüsünden aşırı derecede rahatsız olanlar, ergenlik dönemini geçirmiş ve estetik açıdan burun görüntüsünden dolayı özgüven sorunu yaşayanlar, daha önce burun estetiği olan ancak bu operasyondan memnun kalmayan kişiler burun estetiği yaptırabilir.  16 yaşında olan kişiler burun estetiği yaptırabilir.

Ancak 18 yaşına kadar burun estetiği uygulamasında bulunulması uzmanlar tarafından doğru bulunmamakta. Henüz bu yaşlarda fiziksel gelişim tam olarak tamamlanmamıştır. Yüz tam olarak oturmadığından dolayı burun estetiği uygulanması da doğru bulunmaz. Üst yaş için bir sınır bulunmamakla beraber yaş ilerledikçe yaraların daha geç iyileştiğini de belirtmekte yarar var.

Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci

Kişilerin iyileşme durumu uygulanan ameliyatlara ve ameliyat olan kişilere göre farklılık gösterse de genel olarak ameliyattan sonra 6 ya da 8 saat sonrasında taburcu edilir.

  • Ameliyattan bir hafta sonrasında kontrole gidilir.  Bir hafta içinde morluklar ve şişlikler oluşması gayet normaldir
  • Soğuk kompleks uygulaması çeşitli aralıklar ile uygulandığında morluklar büyük ölçüde azalacaktır. Şişliğin geçmesi ise 5 ile 7 gün içerisinde gerçekleşir
  • İkinci haftada hastanın burnuna yapıştırılan ince bantlar çıkarılır. Genellikle uzman doktorlar burun masajı önerebilir.
  • Yirmi günün sonunda ise normal aktiviteler gerçekleştirilebilir. Fakat yine de burnun darbe almamasına dikkat edilmesi gerekiyor.
  • İlk bir aylık süreç için ağır egzersizlerden ve efor sarf etmenize neden olacak hareketlerden kaçınmanız şarttır.

6-12 ay arasında ise burun şekli tam olarak yerine oturacaktır.

© 2018 Bursa Burun Estetiği. All Rights Reserved. Designed By Green White SEO

Search