Kalın Derili Burun Estetiği

Kalın Derili Burun Estetiği

Burun estetiği, burunda bulunan çeşitli şekil bozukluklarının düzeltilmesi, burnun yüz ile uyumlu bir görünüme kavuşması, sağlık sorunlarının düzeltilmesi gibi nedenlerden dolayı başvurulan bir estetik çeşididir. Burun estetiği yaptıracak olan kişilerin kalın ya da ince deriye sahip olması iyileşme sürecini ve ameliyat sürecini etkilemektedir. Alanında uzman Bursa burun estetiği doktoru ile görüşme sağlayarak detaylı bilgi sahibi olunabilir.

Kalın Deri ve İnce Deri Arasındaki Fark Nedir?

Türkiye’de yaşayan kişiler daha çok kalın derili burun yapısına sahiptir. Kalın deriye sahip olan hastalarda burun estetiği sonrasında şişlik ve morluk ince deriye sahip olan hastalara nazaran daha fazladır.

  • Ameliyattan sonraki dönemde ise şişlik sebebi ile ameliyat olmadan önceki haline nazaran daha büyük gözükebilir.
  • Açık teknik cerrahi işlemlerde ise şişlik daha fazla oluşur. Geçmesi de uzun sürebilir. İnce deriye sahip olan kişilerde ise ameliyat işlemleri daha çok anatomiktir.
  • Bu durumda kıkırdak altı teknik tercih edilmesi uygun olacaktır.
  • Burun derisinin en kalın olduğu bölüm ise burnun uç bölgesidir. Açık teknik uygulandığında burun ucunda oluşan ödem daha uzun süre duracaktır.
  • Kapalı teknik uygulaması kalın deriye uygulandığında ise daha iyi sonuçlar alınabilir.

Burun estetik ameliyatlarında hastanın derisi eğer ince ise deri altta bulunan anatomiye daha çabuk adapte olur. Fakat kalın deri bu durumda yuvarlaklaşma yapar ve tam olarak oturmaz. Burun derisinin en çok kabardığı kısımlar dikildiğinde içten bantlama yöntemi ile burun daha fazla küçültülebiliyor.

Kalın Derili Burun Estetiği Süreci

Uygulanacak olan yönteme karar verildikten sonra ise operasyon yapılır. Burun estetiği ameliyatından sonra yüzde çeşitli şişlikler oluşması ve morluklar oluşması oldukça normal bir süreçtir. Bu süreçte şişliklerin giderilmesi adına kişiler soğuk kompleks uygulamasında bulunabilir. Bunun için iki saatte bir olmak üzere 10 ya da 15 dakikalık bir uygulama yeterli olacaktır.

  • Burun estetiği ameliyat sonrasında kişilerin tamponları bir hafta sonunda çıkarılır. Bu durumda sızıntı şeklinde hafif kanamalar olabilir.
  • Kişilerinde bu bir haftalık süreçte iyi bir şekilde dinlenmesi ve oldukça dikkatli davranması gerekiyor.
  • Burun estetiği ameliyatlarında iki hafta sonra yüzde ameliyat nedeni ile oluşan şişlikler ve morluklar yok olacaktır. Hastanın durumuna bağlı olarak bu süreç üç haftayı da kapsayabilir.
  • Burun ameliyatından bir ay sonra ise burun şeklini alır. Ancak tam olarak yerine oturması 6 ay ile bir yıl kadar sürebilir.
  • Ameliyat olan kişilerin sabırlı davranması ve morallerini yüksek tutması oldukça önemlidir.

Kimler Burun Estetiği Yaptırabilir: Gerek ince deriye sahip olan kişiler gerek ise kalın deriye sahip olan kişiler burun estetiği yaptırabiliyor. İnce ya da kalın deriye sahip olmak sadece uygulanacak olan yöntemin değişmesini ve iyileşme süresinin uzamasına etki etmektedir. Ancak 18 yaşından küçük olan kişilerin burun estetiği için ameliyat olması uygun bulunmaz. Bu kişiler henüz gelişimlerini tamamlamadıkları için istekleri ve beğenileri sürekli olarak değişmektedir. Ayrıca yüz hatları da tam olarak oturmamıştır. Geri dönüşü olmayan estetik uygulamaların yapılması bu bakımdan uygun değildir.

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler:  Ameliyat olan kişiler ağır egzersizlikler ve hızlı hareketler yapmamalıdır. Kafanın mümkün olduğunca dik tutulması gerekiyor. Bu şekilde morlukların geçmesi de daha kısa sürede sonuçlanır. Ayrıca göz çevresine soğuk kompleks uygulamalar yapılarak şişliklerin geçmesi sağlanabilir. Güneşten mümkün olduğu kadar uzak durulmalıdır. Sıcak uygulamalar ameliyat sonrası için kesinlikle uygun değildir. Bursa burun estetiği konusunda uzman doktorunuzun verdiği önerilere uyum sağlamalısınız.

© 2018 Bursa Burun Estetiği. All Rights Reserved. Designed By Green White SEO

Search