Piezo Burun Estetiği Nedir?

Burunda oluşan çeşitli şekil bozukluklarının giderilmesi adına burun estetiği ameliyatları yaptırılır. Burun yapısından kaynaklanan bazı nedenlerden dolayı nefes alıp vermede sıkıntı yaşanması durumlarında da kişiler burun estetiğine başvurmaktadır. Bu durumda en çok şikayet edilen durumlardan biri de ameliyat sonrasında oluşan morluklar ve şişliklerdir. Piezo burun estetiği nedir diye düşünenler bu yöntem ile burun estetiği olduklarında herhangi bir şişlik ya da morluk yaşayamayacaktır.

Piezo Burun Estetiği Nedir, Nasıl Uygulanır?

1980’ li yıllarda İtalya’da bulunan bir tekniktir. Bu teknik ile İtalyan cerrahlar kemik kesme ya da şekillendirme konusunda bir devrime imza atmıştır. Temelde kemiklerin 3 boyutlu çeşitli ses titreşimleri ile şekillendirilmesi ya da kesilmesi işlemlerine dayanmaktadır.  Ortopedi cerrahları olmak üzere, çene cerrahisi ve diş hekimleri de kemiklere işlem uygulamalarında bu yöntemden yararlanmaktadır.

 • Burun estetik ameliyatları esnasında burun kemiklerinin kesilmesi için genellikle osteotom denilen aletler kullanılmaktadır.
 • Bu işlem sonrasında ise kişilerin göz çevresinde çeşitli şişlikler ve morluklar oluşabilir. Bunun yanı sıra istenmeyen kemik kırıkları da ortaya çıkabilmektedir.
 • Piezo cerrahisi ile hastalar bu olumsuz durumlar ile karşılaşmaz.  Kemikler kontrollü bir şekilde kesilebildiğinden dolayı kırık hat oluşumları engellenir. Bu sayede de istenilen kemik şekli verilebilir.

Morluk Oluşumu Nasıl Engellenir: Piezo burun estetiği ile sadece kemik dokusuna işlem uygulandığından dolayı yumuşak dokuda herhangi bir hasar meydan gelmemektedir. Bu sayede de kanama en aza indirilir. Damar hasar aldığından dolayı da morluk ve şişlik en az seviyede görülür. Kişiler diğer yöntemlere nazaran günlük hayatlarına daha kısa sürede dönebilir.

Bilindiği üzere burunda kemiklere şekil verilmesi oldukça zordur. Hatta ikinci bir ameliyata gerek duyulması da buruna şekil verilirken kaynaklanan birtakım hatalardan ileri gelir. Ancak Piezo cerrahisinde burun kemiğine kontrollü bir kesme işlemi uygulandığından dolayı istenmeyen sorunların da önüne geçilmiş olur. Kesi hatları ne kadar düzgün olur ise kemiklerin şekli, iyileşme süreci de o derece hızlı olacaktır.

Piezo Cerrahisinin Avantajları;

 • Diğer burun estetik ameliyatlarında görülen morluk ve şişlik oldukça azdır. Fark edilmesi zordur.
 • İstenilen kemik hatlarında düzgün ve kontrollü kesi yapılabilmesi nedeni ile kemiklere şekil verilebilmesi de oldukça kolay gerçekleşir.
 • Piezo cerrahisi ile erken bir şekilde iyileşme görülür. Bu nedenle de günlük hayata kısa bir süre içerisinde dönülebilir.
 • Piezo burun estetiği nedir konusunda bilgi sahibi olduktan sonra bu yöntem ile sorunsuz bir burun estetiği ameliyatı olunması mümkün olacak.

Bursa burun estetiği konusunda uzman olan kişilerden de bu konu hakkında bilgi alınabilir.

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Normal burun estetiği ameliyatlarında olduğu üzere Piezo burun estetiği sonrasında da kişilerin oldukça dikkatli davranması gerekiyor. Bu durumda dikkat edilmesi gerekenler;

 • Ameliyattan sonra burnun darbe almamasına özen gösterilmesi şarttır. Bu bakımdan kişiler ağır egzersizler yapmamaya özen göstermelidir.
 • Ameliyat sonrasında başınızı dik tutmaya çok fazla eğmemeye dikkat etmeniz gerekiyor. Başınız dik bir durumda yüksek yastıklara yatarak dinlenebilirsiniz
 • Soğuk kompleks uygulaması yaparak oluşabilecek ağrıların önüne geçilmesi de mümkündür.
 • Bunun için her iki saatte en fazla 10 dakika göz çevresine uygulama yapılabilir. Direkt olarak buz koyulması uygun değildir.

Doktorunuzun ameliyat sonrası için verdiği reçeteye de uyum sağlamanız şarttır. Bursa burun estetiği bölümü uzman doktorunuz ile görüşme sağlayarak ameliyat sonrasında dikkat etmeniz gereken durumlar hakkında detaylı bilgi sahibi olmanız mümkün olacak.

© 2018 Bursa Burun Estetiği. All Rights Reserved. Designed By Green White SEO

Search