Burun Estetiği Ameliyatı

Burun Estetiği Ameliyatı

Burunda doğuştan gelen ya da çeşitli darbeler sonrası oluşan şekil bozukluklarının giderilmesinde ya da nefes alma problemlerinin giderilmesinde burun estetiği ameliyatları uygulanır. Bunun için tercih edilen farklı teknikler olmak ile beraber Bursa burun estetiği bölümünde doğal görünüme sahip olan bir burun ameliyatı gerçekleştirilmesi daha büyük bir öneme sahiptir.

Burun Estetik Ameliyat Süreci

Burun bilindiği üzere koku alma ve nefes alma gibi fonksiyonların yerine getirilmesinde kullanılan bir organdır. Öncelikle kişilerin sağlığına kavuşturulması daha büyük bir öneme sahiptir. Estetik kaygılarında giderilmesi sağlanmış ise ideal ve başarılı bir ameliyat gerçekleşmiş olacaktır.

 • Yüze yakışan bir burun görüntüsü elde edilmesi oldukça önemli bir husustur. Burada doktor ve hasta ameliyat sürecinde beraber ilerler.
 • Hastaların şikayetlerinin dinlenmesine önem verildikten sonra şikayetleri gideren ve burun estetiğine uygun olan bir yöntem seçilir.
 • Burun estetiği olacak kişiler süreç hakkında bilgilendirilir. Kullanılan iki yöntem vardır. Açık ve kapalı burun estetiği teknikleri.

Açık teknik: Burnun dış kısmına burun ucunun tam ortasına uygulanan yöntemdir. Kesik izi bir süre sonra kaybolacaktır. Burun içinde silikon tampon uygulanır. Burun sırtında ise termal bir alçı olur.

Kapalı Teknik: Burun içinde yapılan uygulamalardır. Ameliyat sonrasında herhangi bir iz oluşmaz.

Her iki teknik içinde olumlu ve olumsuz özellikler bulunabilir. Uygulanacak olan tekniğin bu noktada doğru uygulanabilmesi oldukça önem taşır. Mevcut olan doğal yüz görünümünü de bozmayacak olan uygun bir yöntem uzmanlar tarafından burun estetiği olmak isteyen kişilere uygulanır. Teknikler sonrasında buruna uygulanan alçılar ve tamponlar ameliyattan 5 ya da 7 gün sonunda çıkarılır.

Burun Estetiğinden Sonra Kaç Gün İçinde İyileşme Görülür?

Burun estetiği ameliyatlarının ardından yaklaşık olarak bir hafta sonrasında kişilerin burnuna uygulanan tamponlar çıkarılır. Ameliyat sonrası ilk bir hafta yüzde birtakım şişlikler ve morluklar oluşması normaldir. Pembe renginde sızıntı şeklinde kanamalarda olabilir. Ancak bu kanamaların kırmızı renkte olması ve durmaması halinde mutlaka doktor ile görüşülmesi gerekir.

 • İlk bir iki hafta içerisinde ameliyat sonrasında oluşan morluklar ve şişlikler geçecektir.
 • Şişliklerin ve morlukların geçmesi adına kişilerin yaptığı uygulamaların da büyük bir etkisi vardır.
 • 2 saat içinde 10 dakikalık soğuk kompleks uygulaması yapılabilir. Bu sayede ameliyat sonrasında hissedilen ağrılarda hafifleyecektir.
 • Burnun şeklini alması ise bir ayda tamamlanır. Burnun tam olarak yerine oturması 6 ile 12 ay arasında hastaların durumuna göre değişiklik gösterebilir.
 • İyileşme sürecinde kişilerin burnunda oluşabilecek herhangi bir rahatsızlık süreci uzatabilir.
 • Hastaların uzman doktorlar tarafından iyi bir şekilde bilgilendirilmesi gerekir. Düzenli olarak kontrollere gidilmesi ve doktorun önerilerine uyum sağlanması da oldukça önemlidir.

Burun Estetik Ameliyatı Sonrasında Nelere Dikkat Edilir?

Ameliyat sonrasında doktorunuz tarafından kısa bir şekilde bilgilendirilirsiniz. Bu durumda genel olarak burun estetik ameliyatı olan kişilerin dikkat etmesi gereken;

 • Eğer kişiler sigara kullanıyor ise bunu azaltmaya çalışmalı mümkünse ilk bir ay hiç kullanmamaları gerekir. Bilindiği üzere sigara yaraların iyileşmesini olumsuz olarak etkilemektedir.
 • Spor yapan kişiler ağır efor gerektiren hareketlerden uzak durmalıdır. İlk bir hafta içinde burunda oluşan morlukların ve şişliklerin hızlı bir şekilde iyileşmesi açısından oldukça önemlidir.
 • Bunun yanı sıra burnun darbe almaması gerekir. Ağır bir darbe alınması durumunda ikinci bir ameliyat olma durumu söz konusu olabilir.

Güneş ışınlarından mümkün olduğunca uzak durulması gerekir. Bursa burun estetiği konusunda uzman doktorlardan ameliyat sonrası dikkat edilecek durumlar hakkında detaylı bilgi alınabilir.

© 2018 Bursa Burun Estetiği. All Rights Reserved. Designed By Green White SEO

Search