Blog

Burun estetiği operasyonlarında amaç öncelikle sağlıklı sonuçlar almaktır. Ancak bu görselliğin ikinci plana atılacağı anlamına gelmez. Hastanın beklentisi hekim tarafından iyi analiz edilmesi ve burnun yapısına göre bir planlama yapılmalıdır.

Bursa burun estetiği uzmanı arayışında olan hastalarımız kliniğimize geldiklerinde hayallerindeki burna en kolay nasıl kavuşabileceklerse o şekilde bir tedavi uygulanıyor. Bir dönem trend olan akım yapılan estetiğin belli olması yönündeydi. Ancak şimdi daha doğal duran burunlar tercih ediliyor. Bunun için faydalandığımız çeşitli teknolojik imkanlar ve yeni dönem teknikler var.

Devlet Hastanesi Burun Estetiği Fiyatları

Devlet hastanesinde de burun estetiği için ameliyat olunabilir. Burun estetik ameliyatları için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Uygulanacak olan yönteme göre ise fiyatlarda değişiklikler olabilir.  Burun estetiği olacak kişilerin durumuna göre uzmanlar tarafından uygulanacak olan en uygun yöntem tercih edilir. Burun şekil bozuklarının giderilmesi, sağlık bakımından nefes alama gibi sorunların giderilmesi için yapılan ameliyatlara burun estetiği adı verilir. Burnunda şekil bozukluğu olduğunu düşünenler ve bundan oldukça rahatsız olanlar Bursa burun estetiği bölümüne de giderek alanında uzman doktordan detaylı bilgi edinebilir.

Estetik Burun Ameliyatı Sonrası İlk 6 Ay İçinde Yaşanan Değişimler

Burun estetiği operasyonu sonrası yaşanan süreç, yapılan operasyonun niteliğine ve hastanın bünyesine göre değişkenlik gösterebilir. Ancak iyileşme döneminde meydana gelen olayları genel hatlarıyla açıklamak mümkün.

İlk Bir Hafta

  • Operasyonun en ağrılı dönemi, sonraki 24 saatlik periyottur. İşlem anında vücuda uygulanan ağrı kesicilerin etkisi uzun sürelidir ve bu süreç minimum ağrıyla atlatılır. Sonraki günden itibaren yaşanacak ağrılar için küçük dozda ağrı kesiciler kullanılabilir.
  • İlk hafta burun deliklerinden sızıntı şeklinde açık renkli kırmızı bir sıvı gelebilir. Bu durum normaldir. Yoğun bir kanama meydana gelirse müdahale edilebilir.
  • Operasyonun ardından burun ve göz çevresinde şişlik ve morluklar gözlenecektir. Krem ve buz tedavisi ile bu sürecin etkileri minimize edilebilir.
  • İkinci günün sonunda hasta kendini rahat hissediyorsa duş almasında bir sakınca yoktur. Burun ve çevresine darbe gelmesinden sakınılarak ılık suyla banyo ihtiyacı giderilebilir.
  • Operasyonun durumuna göre değişmekle birlikte genellikle birinci haftanın sonunda burundaki tampon çıkarılır.

© 2018 Bursa Burun Estetiği. All Rights Reserved. Designed By Green White SEO

Search